Téma týdne: Energie

18. února 2018 v 16:20 |  Nezařaditelné
Energie je něco, co nevidíme, ale cítíme. Občas je nám mizerně a občas svou energií až okolí otravujeme.
Můj bráška je třeba od přírody hyperaktivní a někdy už mi leze krkem. Pořád musím přemýšlet nad tím, kde tu energii pořád bere, ale nemůžu se dobrat konce J

Každý si dobíjí baterky jinak. Já třeba mám ráda psaní, ale i si ráda zajdu na procházku do přírody, a když jsem u rodičů, tak procházku se psem nikdy nevynechám. Někdy se jdu podívat do knihkupectví, kde klidně strávím několik hodin. To je moje specialita, ještě když si domů donesu nějakou pěknou knížku. Uvařím si čaj, zabalím do své oblíbené deky a začtu se.
Občas si i pustím nějaký pěkný film. Mám své favority, kde mě dobijí jen herci, a od srdce se zasměji. U některých těžších filmech si zas spoustu věcí uvědomím, ale vždy si úžasně odpočinu.

Třeba film tohle je náš svět, kde hraje Viggo Mortensen. Nádherná zelená nebo Pelíšky. Ty miluju, jsou vtipné, ale i smutné zároveň a obsazení herců je fenomenální J

Další věc, které se nevěnuji moc často, ale mám to ráda je kreslení nebo taky automatická kresba. Je to sice jen čmárání pastelkami po papíře, ale zároveň ze sebe člověk dostává spoustu věcí a to mě na tom baví. Když je mi opravdu mizerně, beru pastelky a čmárám. Potom ten papír hodím do krbu, kde taťka dělá oheň a on se spálí. Když to budete zkoušet a celý papír bude tmavý nebo budete vykreslovat stres, hněv, zlobu, žárlivost atd. , papír spalte. Uleví se vám.

Tak to je asi můj způsob, jak vnímám energii. Budu ale ráda, když mi napíšete, jak to vnímáte vy. Jak si dobíjíte baterky? Máte nějaký oblíbený způsob?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bara-chan Bara-chan | Web | 19. února 2018 v 21:45 | Reagovat

Energie je něco, co mi poslední dobou dost schází... Nebo to možná není přímo energie, nevím, ale je fakt, že jsou věci, u kterých se nabíjím - jako třeba psaní, čtení, tanec a podobně... ale pak jsou tu věci, které mě dokážou opravdu vycucat... Chybí mi nějaký vnitřní pohon, který by mě "donutil" nebo motivoval, ale prostě není a já se poslední dobou cítím, jak vyhořelá...

2 Milah Milah | Web | 21. února 2018 v 8:00 | Reagovat

Já si energii dobíjím s pěknou knížkou nebo u koní. V přírodě je vždycky nejlíp. I když pustit si pěkný film je taky paráda. Akorát je důležité si správně vybrat. Některé filmy dokážou vycucat ještě víc.
A v poslední době jsem si oblíbila plnou vanu pěny, svíčky a jen tak si relaxovat se svýma myšlenkama :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama