Všechno je jinak 10. kapitola

12. července 2017 v 15:58 |  Všechno je jinak

Tak další díl dopsán a nakouslí další. Tento díl je takový předvoj toho, co se bude dít v dalším díle. Jen doufám, že vás to neodradí :)


Ruki vyšel ven a ještě zaregistroval Kaie, jak jde na druhou stranu, směrem ke kolejím. On se vydal na druhou stranu k dílně Naa. Už cestou vymýšlel nějakou výmluvu nebo alespoň co mu řekne. Moc ho toho nenapadlo a tak si řekl, že to nechá osudu.

Když se objevil před dílnou, vkročil do velkých, širokých dveří, kde uprostřed stálo auto na zvedáku. Rozhlédl se, ale nikde nikdo. "Ruki?"ozvalo se ze strany. Okamžitě se otočil po hlase. "Reita." okamžitě ho poznal a na suchu polknul. Upřeně se díval, jak jde směrem k němu a snažil se utřídit myšlenky. Jeho tady nečekal.
"Tak rád tě vidím." objal ho a usmíval se od ucha k uchu. "Ty jsi vlastně říkal, že máš tady přítele, že?" Ruki se pořád nezmohl na slova, a tak jen přikývnul. Reita pořád mluvil a Ruki se pokoušel vzpamatovat. Nelíbilo se mu, že se tady objevil a zvlášť teď.

"Ahoj Ruki, tebe bych tady nečekal?" ozval se hlas Naa. Přišel až k nim a cestou si ještě utíral ruce od oleje. Zkoumavě se na něho podíval a čekal. "Vy dva se znáte?" ozval se zase Reita. "Jo, bohužel se známe." odpověděl ne zrovna nadšeně Nao. "Co potřebuješ?" zeptal se přímo a zadíval se studeně na prcka. V ten moment Rukiho zachvátila panika. Netušil co právě odpovědět a navíc tam byl i Reita a ten nemusí nic vědět. "Ruki, mám moc práce, takže když jsi nepřivezl rozbité auto, tak bude lepší, když půjdeš." řekl Nao a už se otáčel, že půjde zpátky. "Nao, kdy asi bude hotové moje auto?" ozval se Reita. "Asi za hodinu." zavolal na něho. Mávnul mu, že rozuměl a znovu upřel svou pozornost na Rukiho. Ruki se za Naem celou dobu díval a v duchu zabíjel Reitu, že se tady vůbec objevil.

"HM HM." upozornil na svou maličkost. Když se na něho prcek otočil, usmál se. "Co takhle si zajít na kávu?" navrhnul. Ruki se jen usmál a už společně vyrazili do blízké kavárny.
Celou cestu byl Ruki zamlklí. Přemýšlel, jak se co nejrychleji vymluvit a zmizet. Nakonec se ukázalo, že přemýšlel moc dlouho, protože o chvilku později se před nimi objevila malá útulná kavárna. Reita mu podržel dveře a společně si vybrali stůl u okna. Objednali si capucino a mezi nimi se rozhostilo ticho.

"Vypadá to, že mně nevidíš rád. Celkem mě to zklamalo, myslel jsem, že ti chybím." ozval se do ticha Reita. Prcek se na něho jen nuceně usmál a dál pil horké capucino. "Co se děje Ruki?" nevydržel to. Zadíval se na něho a čekal na odpověď. "Nic." přišla odpověď. "Zkazil jsem ti plány?" nevzdával se. Prcek se na něho podíval neidentifikovatelným pohledem, ale o vteřinu později už pohled upíral ven z okna. Reita se zašklebil a dál se věnoval voňavé tekutině v hrnečku. "Nebo ses zamiloval a já přišel nevhod?" zkusil to znovu s malým úšklebkem. "Ne. Vidím tě rád, ale prostě jsi přišel v nesprávný čas." odpověděl mu po delším rozhodování Ruki, aby mu dal konečně pokoj. Blonďák nic neřekl, jen se na něho zkoumavě zadíval.

"Ahoj Aoi, právě tady byl Ruki. Už ví, že je Sam pryč." začal mluvit Nao do telefonu, hned jak to Aoi zvedl. Z telefonu se ozval tichý smích: "Právě teď to všechno začíná." řekl pobaveně. Nao se na druhé straně jen ušklíbnul a zavěsil.
Aoi právě pokládal telefon na stůl, když se ozvalo zaklepání. Trochu sebou trhnul, jak se lekl. Nikoho nečekal, tak byl zákonitě zvědaví. "Dále." zavolal. Když se otevřely dveře a vykoukla hlava Kaie, musel se v duchu ušklíbnout. "Ahoj, co tady děláš?" promluvil Aoi. Sám se podivil, jak to znělo překvapeně. Kai se na něho podíval, ale nic neřekl. "Můžu ti něco nabídnout?" promluvil znovu. "Chci vědět, kde je." přešel rovnou k věci Kai. Aoi se zatvářil zmateně a nechápavě se na něho podíval. "Myslím Sam, samozřejmě. Kde je." opakoval otázku. "No kde by byla. Je u Uruhy, slaví výročí a nepochybuju o tom, že měli velmi náročnou noc. Jestli mi rozumíš." při poslední větě na něho zamrkal a pobaveně se ušklíbnul. Kai ale nehnul ani brvou. Zkoumavě si ho prohlížel a odhadoval. Nezdálo se mu, že lhal. Teď se rozmýšlel, jestli mu říct, že zmizela nebo ne. Nakonec se rozhodl, že nic neřekne. "Proč se mě na to vůbec ptáš? Stalo se něco?" ozval se do ticha Aoi. Podíval se na něho a čekal na odpověď. "Ne všechno je v pořádku. Jen se jí nemůžu dovolat a mám o ni strach. Přišel jsem za tebou, protože ty většinou víš, kde s Uruhou jsou." odpověděl s úsměvem a chystal se, že odejde. Aoi jen zakýval, ale nevěřil mu ani slovo. "Tak se měj." rozloučil se Kai a zabouchnul za sebou dveře. Hned jak se ocitnul na chodbě, jeho úsměv zmrznul. Než definitivně odešel, ještě se ohlédl. Potom zamířil k sobě do bytu. Cestou mu to ale nedalo a on zůstat v blízkosti kolejí.

Jdeme na to. Napsal Aoi Naovi. Potom v klidu umyl hrnek od kafe a trochu poklidil. Vzal mikinu a zamířil ven. Nevšiml si Kaie, který byl s cigaretou v puse opřený o nedaleký roh. Když si byl Kai jistý, že ho Aoi neuvidí, vydal se přímo za ním. Předtím ale napsal prckovi.

Ruki pořád seděl v kavárně a poslouchal Reitovím řeči, když mu došla zpráva od Kaie. Vytáhnul telefon a zprávu si přečetl. Zamračil se a očima pendloval všude kolem. Přestal vnímat okolní svět a přemýšlel, co má asi Aoi a ostatní za lubem.

"Promiň Reito, ale už musím jít. Zapomněl jsem, že jsem se měl sejít s kámošem." řekl, vzal bundu ze židle a už ho nebylo. Reita ani nestačil nic říct. Nakonec se usmál, zaplatil a vyšel za Rukim. Povedlo se mu ho zahlídnout, jak zachází za rohem přes silnici. Zabořil ruce do kapes a vydal se tím směrem. Prcek nevnímal, co se děje kolem, tak bylo pro Reitu jednoduché ho sledovat. Nemusel se ani skrývat. Když mu došlo, kam míří, vytáhnul telefon a zavolal Naovi. Zvednul to po třetím zazvonění: "Ahoj. Právě jdu za prckem, míří směrem k bytu Kaie."hned začal mluvit, jak to zvednul. "Dobře." odpověděl. Mám dojem, že přijde nějaké ale." ozvalo se po krátké pomlce. Reita se musel usmát, jak dobře dokáže odhadnout situaci. "Ale, něco se děje. Vůbec si nevšiml, že jdu za ním a vypadá, že o něčem uvažuje. A právě mu zvoní telefon, zkusím se přiblížit a něco zachytit. Zavolám." dopověděl a vypnul hovor.

Reita trochu přidal do kroku, aby prcka dohnal a zaposlouchal se. Ruki mlčel a poslouchal, ale potom začal odpovídat a ne zrovna klidně: "To nemyslíš vážně. Zapomeň. Tohle jsme si nedomluvili a navíc jí tím ublížíš. Nemůžeš to na ni jen tak vybafnout." pokračoval v lamentování. Ještě se nadechoval, že něco řekne, ale Kai na druhé straně telefonu ho mluvit už nenechal. Nakonec to Ruki naštvaně típnul a dal ruce prudce do kapes bundy. Reita se na něho díval s hlavou nahnutou na stranu. Taky zaregistroval, jak si Ruki něco pro sebe šeptá, ale nerozuměl ani slovo. Zamračil se, ale pořád ho sledoval. Nakonec se jeho předpověď potvrdila, protože zamířil k baráku, kde měl Kai byt. Schovaný za rohem pozoroval prcka, jak šel dovnitř a když se za ním zabouchly dveře, opřel se o zeď.

Přemýšlel o tom, co slyšel a snažil se to všechno pochopit. Zakroutil hlavou, až mu spadly vlasy do očí a rozešel se zpátky k Naovi. Když tam dorazil, Nao už na něho čekal. Společně se posadili dozadu do kanceláře a Reita mu všechno řekl.
"Dobře, jestli to dobře chápu. Kai se nejspíš nevrátil zpátky do bytu, jak byli domluvení, ale sleduje Aoie." Reita jen přikyvuje v souhlasu. "Ruki mu po telefonu pořádně nadal, protože se Kai chystá něco udělat." pokračoval. "Nejspíš ublížit Sam, podle toho co jsem slyšel." přerušil ho Reita. "Dobře." založil ruce v přemýšlivém gestu a hleděl před sebe. "Zajímalo by mně, co tím prcek myslel a proč chce Kai Sam ublížit." zašeptal si sám pro sebe, než pro Reitu.


"Hele mám nápad, zavolám Rukimu a pokusím se dostat k nim do bytu. Potom už budeme vědět, víc." navrhnul a čekal na reakci. Ta se dostavila okamžitě: "Dobrý nápad." prohlásí a konečně se usmál. "Tak domluveno." řekl Reita a už vytahoval telefon. Neměl moc práce přemluvit Rukiho. Dohodnuli se hned, a když ještě Reitovi nadiktoval adresu, měl vyhráno. Po skončení hovoru se jen usmál. "Tak já jdu. Dám vědět, když budu odcházet." ještě řekl a odešel.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bara-chan Bara-chan | Web | 18. července 2017 v 22:40 | Reagovat

...nevím, kdo z nich se mi nemá líbit... :D Všichni mají něco za lubem, ale kdo co a za jakým účelem... Zatím se mi tu ale vůbec nelíbí Reita a Nao... Co ti ostatní, tak to se asi ještě ukáže, komu budu fandit :D Každopádně by mě zajímalo, co je Sam zač, že po ní všichni tak touží... Snad nás nebudeš napínat dlouho :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama