Duben 2017

Ruki Tokyo Dome

17. dubna 2017 v 19:03 The Gazette
Neodolala jsem....


Pocit štěstí

15. dubna 2017 v 10:40 Oneshot

Potřebovala jsem se vypsat.


Síla introvertů

3. dubna 2017 v 14:42 Studnice mé duše
Paprsky se mi škodolibě smějí, když se dostanou skrz žaluzie a vychutnávají si můj zkřivený obličej zlobou. Nespokojeně zamručím a otočím se na druhý bok. Polechtají mě hedvábné vlasy osoby vedle mě a já se i přes to musím usmát. Dostanu pusu na nos a já se k němu přitulím. Netrvá dlouho a znovu usnu, teď už v pevném objetí. Milujícím objetí a s člověkem na kterého se můžu spolehnout.

Slunce je vlastně vlastníkem klidné energie, kterou my všichni postrádáme nebo ji máme až moc. Třeba já určitě. Jsem totiž introvert na druhou. Snažím se na sobě pracovat a musím říct, že se mi to daří. Byla jsem totiž hrozná. Málomluvná, vyhýbala jsem se společnosti, a když už jsem byla mezi lidmi, přemýšlela jsem, kdy odtud konečně zmizíme.
Bohužel se to trochu týkalo i rodiny. Nesnášela jsem ty otázky "Jak se máš?", "Už sis někoho našla?" a potom ty proslovy od babičky, že ona v mém věku už byla po druhé těhotná.
Teď jsem se ale naučila jim odpovědět, sice neurčitě, ale naštěstí mi potom dají pokoj. Dříve jsem si s nimi neměla ani co říct, teď je to mnohem lepší a já se konečně nebojím říct svůj názor. Víte, dříve jsem sice taky něco řekla, ale v ten moment všichni ztichli a podívali se na mě, jestli jsem normální a bavili se zase mezi sebou. Mě totálně ignorovali. Tak jsem to viděla já.

Nedávno jsem ale narazila na knížku Ticho. Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit od Susan Cainové. Je to vlastně knížka o síle introvertů. Píše, že vlastně nemusíme být jen ti divní, které uvidíme jen s knížkou v ruce. Jsme silní jako ostatní a máme možná mnohem více odvahy, než si myslíme. Autorka popisuje příběhy skutečných lidí, které se opravdu staly. Píše o různých událostech v různých časových pásmech i prostředích.
Když jsem tuto knížku ukázala mámě, okamžitě si ji chtěla přečíst. Vychovávala totiž introverta a myslím, že i ona občas nevěděla, jak se mnou mluvit. Tato knížka jí změnila náhled na tyto lidi a pochopila, že jsme sice citlivý, ale silní a odvážní se v některých situacích zachovat, tak, jak to od nás nikdo nečeká. To je pravý důvod a myšlenka této knihy.
Jsem za ni strašně ráda, že jsem ji našla. Moje myšlení i chování je jiné a já jsem opět sama sebou. Jsem spontánní, je mi jedno, co si o mně lidi myslí a jdu si za svým snem.

Jdete se mnou introverti?