12 životů 21. kapitola

21. září 2015 v 19:32 |  12 životů

Nejprve se chci omluvit, že to tak trvalo. Psala jsem tento díl po malých kouskách, vždy když mě něco napadlo. Toto je předposlední díl, tak si ho užijte. Nebudu se vymlouvat na nedostatek času, i když ten tam hrál taky svou velkou roli.
Co škola, taky se vám do ní dvakrát nechce vstávat? Já si teda ještě nezvykla.
Nemám ponětí kdy bude další, tak mi držte palce, ať je to coby dup :)
Budu ráda za jakýkoli komentář i hvězdičky. Jen se do mě pořádně puste :)


Eddy a Hae všechno slyšeli a rozhodli se zakročit. Postavili se na nohy a začali hledat po místnosti nějaké zbraně. Našli bohužel jen špinavou vidličku a dlouhou hůl. Bezradně se na sebe podívali a potom zpátky na dveře odkud se ozývaly hlasy.

Sedli si zpátky do rohu místnosti a své nově nalezené zbraně schovali za sebe. E.co se naštvaně vrátil do svého křesla a zatínal pěsti zlostí. Už od rána mu totiž nic nevycházelo. Měl pocit, že celý jeho plán se bortí a to nemohl dopustit.

Podíval se na ty dva v rohu a zamračil se. "Vy dva jste tady neměli vůbec být."pomyslel si. E.co se zvednul a přiblížil se k nim na pouhý krok. Prohlížel si je s hlavou na stranu a nebezpečně se usmíval. Eddy, který měl za sebou dlouhou tyč, ji prudce zvednul a bodnul E.coa do hrudě. Bolestivá grimasa na jeho obličeji napovídala, že trpí bolestí. E.co se svezl na kolena a opřel se rukama o zem.

Eddy a Hae se v okamžiku dostali na nohy a běželi do kuchyně. Jakmile tam přiběhli, uviděli Hyuka, jak klečí na zemi a zametá střepy. "Hyuku musíš okamžitě s námi."zavolal na něho Eddy a začal mu rychle pomáhat na nohy. Hyuk se na něho díval s pod afiny, která mu spadla do očí. Nechal se ale zvednout. Prohlížel si ho s hlavou na stranu a zkoušel si vzpomenout.

Eddy si všimnul jeho pohledu a po dlouhé době se usmál. "Vím, na co se chceš zeptat."řekl a přitom se rozhlížel kolem. Hae mezitím našel nože a začal je házet do vaku. Eddy se znovu podíval na Hyuka a řekl: "Nevzpomínáš si na mě, ale já tě znám. Jmenuju se Eddy a jsem elf."chvilku počkal, jestli si vzpomene a díval se mu upřeně do očí, jestli nezahlédne jiskřičku poznání. Hyuk se na něho ale pořád díval stejným prázdným pohledem. Eddy, se zamračil, ale nic neřekl. "Nemáme čas, musíme okamžitě zmizet. Už jsme se tady zdrželi moc dlouho."zavolal na Haeho, chytl Hyukovu ruku a vyběhli z místnosti. E.co se pořád kroutil bolestí a lapal po dechu. Oběhli ho a zamířili ke dveřím. Vyběhli na čerstvý vzduch a zamířili pryč z vesnice.

E.co jakmile odešli, narovnal se, nechal rozplynout své tělo a za děsivého smíchu zmizel. Eddy se totiž netrefil do jeho srdce a tak neměl na své hrudi ani škrábnutí.

Znovu se objevil kousek od lesa. E.co se díval na polorozpadlou vesnici a mračil se. Všimnul si také tří malých černých teček, které se pohybovaly pryč z vesnice. Zamračil se ještě víc a vyhledal lidi z lesa. Našel je na malé mýtině. Postavil se doprostřed a získal si jejich pozornost.

"Zdravím vás. Právě přišel náš čas. Běžte a vypalte, zničte a zabijte každého, kdo se vám postaví do cesty. Celý svět bude patřit jenom nám."poslední větu zašeptal a díval se, jak postavy mizí v lese. Na obloze se udělal tmavý děsivý vír z oblak a začalo pršet. E.co se rozesmál svým děsivým smíchem, který se rozléhal na všechny strany.

Eddy si všimnul zatahující se oblohy a zastavil se. Obrátil hlavu směrem vzhůru a vyděšeně se díval na oblohu. "Už to začalo."řekl a otočil se na své dva společníky. Hae si s ním vyměnil pohled. Hyuk se díval na oblohu klidně, bez jediné emoce ve své tváři. Hae si toho všimnul a zarazil se: "Tebe to nepřipadá děsivé?"zeptal se ho. Hyuk jen zakroutil hlavou. "Slyšel jsem, že tohle všechno plánuje. A myslím, že právě tohle znamená i to, že jeho následovníci právě útočí na vesnice a osady."řekl úplně klidně a dál si prohlížel oblohu. "A víš, jak to zastavit?"zeptal se s nadějí v hlase Eddy. Hyuk přikývnul: "Jediná možnost, jak ho zastavit, je zabít."řekl a podíval se na Haeho a Eddyho.

Elf a upír si vyměnily pohledy. "Tedy ho musíme zabít co nejrychleji."řekl Hae. Eddy jen kývl na souhlas.

Obloha se po čas jejich rozhovoru zcela zatáhla a země se ponořila do šera. Z dálky byly slyšet vyděšené výkřiky. Plameny byly jasně vidět v dálce a obyvatelé si snažili zachránit život.

Eddy moc dlouho nevydržel jen tak stát. "Musíme jim jít na pomoc a to hned."řekl rozhodně. Hae ani Hyuk nijak nereagovali a dívali se do dálky.

"Jaký máš plán."řekl Hae a podíval se na Eddyho. Elf se jen spiklenecky usmál a vyrazil k nejbližší záři ohně. Hae a Hyuk ho následovali. Po cestě jim začal vysvětlovat svůj plán.

Vkročili do vesnice a rozhlédli se kolem sebe. Všude běhali vyděšení lidé. Eddy si jich ale nevšímal a pořád hledal očima E.coa. Ten se ale na celou podívanou díval z vrchu kopce a usmíval se.

Když ho Eddy nenašel, začal pomáhat raněným a vyděšeným obyvatelům a chvilku přestal myslet na toho zrádného upíra. Hae se ze všech sil snažil nedýchat vzduch prosycený krví, ale moc se mu to nedařilo. Začaly se v něm probouzet instinkty upíra a bělmo očí se mu začalo zbarvovat do červena.

Hyuk stál pořád uprostřed vesnice a díval se klidně na tu spoušť kolem něho. Jeho tvář měla výraz úplného klidu, jakoby se ho to vůbec netýkalo.

Haeho poslední jiskřičky lidství zmizeli a on se přeměnil znovu na upíra. Ze rtů mu vyrašily tesáky a jeho tvář nabrala světlý odstín. Potom se podíval na Eddyho i Hyuka s křivým úsměvem a zmizel. Ucítil totiž nasládlou krev mladé dívky a rozhodl se, že si ji dát k večeři.

Eddy si nevšiml jeho přeměny a dál pomáhal obyvatelům. Hyuk ale něco začal tušit, jakmile Hae zmizel, zatahal Eddyho za rukáv. "Tvůj společník běžel pryč a narostly mu z ničeho nic takové velké žuby ťady ve pfedu."řekl s plnou pusou svých prstů. Elf se nejprve rozhlédl kolem sebe, aby se ubezpečil, že je opravdu pryč a pak probodnul Hyuka nešťastným pohledem.

"Zatraceně Hae, co mi to děláš?"zašeptal si rozzlobeně a odvrátil pohled na druhou stranu. Hyuk se na něho díval s hlavou na stranu.

Eddy si v hlavě rovnal myšlenky a usuzoval, jestli i bez Haeho má pokračovat ve svém plánu. Nakonec se rozhodnul pokračovat a dál pomáhal obyvatelům.

E.co mezitím obcházel kolem vesnice a usmíval se. Prohlížel si vypálené domy a hořící střechy. Křičící lidé se rozprchli na všechny strany a hned za nimi černé stíny E.coových pomocníků. Upír si mnul spokojeně ruce.

Hae mezitím našel dívku a pořádně se najedl. Jeho pudy upíra mu ale nedovolily vrátit se do normálu a tak začal vyhlížet další oběť. Do zorného pole se mu dostal Eddy. Prohlížel si ho od hlavy až k patě a mírně se usmíval. Vyrazil za ním rychlým krokem.

Jakmile se k němu přiblížil na pár kroků, obyvatelé za jeho zády vyděšeně vykřikly, vytrhli se mu a začali utíkat. Eddy nevěděl, co se jim stalo a nechápavě se na ně díval.

"Zdravím tě Eddy."řekl medově Hae a zářivě se usmál. Eddy se na něho prudce obrátil a začal si ho nevěřícně prohlížet. Vypadal opravdu tak, jak Hyuk popisoval.

"Hae"řekl s pohledem zabudnutým v jeho očích. Upírův úsměv se ještě rozšířil, ale neřekl ani slovo. "Děsíš mně, stalo se něco?"nervozně se ošil Eddy. Hae nahnul hlavu na stranu a jeho oči se změnily jen do tenkých štěrbinek.

Eddy, se na něho díval v hlavě mu to šrotovalo a on zkoušel pochopit jeho chování. Otevřel a zase zavřel pusu, když mu došlo, co po něm vlastně Hae chce. "Hae teď mě dobře poslouchej."řekl a předpažil ruce směrem k upírovi. "Takhle mu pomůžeš vyhrát, nemůže to dopadnout špatně. Vím, potřebuješ ke svému životu krev, ale E.co je mnohem nebezpečnější než jsme si mysleli. Potřebuju tě na své straně."snažil se ho přesvětšit a postupně couval pryč z vesnice doufaje, že když neucítí tak silně krev, bude to zase ten Hae, kterého poznal před několika dny.

Pořád couval pryč, i když už mlčel a Hae šel pořád za ním. V hlavě spřádal svůj plán, jak zaútočit. Vyhovovalo mu, že jdou pryč. Mohl si tak Eddyho mnohem lépe vychutnat.

Eddy najednou zastavil: "Teď si promluvíme, ano?"Hae se nadechl čerstvého vzduchu a zavřel přitom oči. Eddy ho s nadějí v očích pozoroval. V koutku duše doufal, že jeho plán vyjde. Hae pomalu vydechl a otevřel oči. Jeho oči se změnily zase zpátky a zuby zmizely. Hae se usmál jeho neodolatelným úsměvem a rozhlížel se kolem sebe. Elf si spokojeně oddychl a usmál se zpátky.

Potom se společně domluvili, že Hae bude chodit kolem vesnice a posílat lidi do bezpečí. Eddy se zase vrátil do vesnice a snažit se uhasit domy a stodoly.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Narbie Narbie | Web | 22. září 2015 v 13:11 | Reagovat

Co škola? Ééh..asi nic moc? (Ano, ten psychopat se včera dočista zhroutil..) :D Ale aspoň se známkama začínám dobře.. Co ty? :)
Jinak tento díl se mi líbil. Škoda, že se Eddymu nepovedlo E.coa zabít hned.. A ulevilo se mi, když se Hae dal zas do normálu...tak by ničemu nepomohl..
Těším se na poslední díl. Bude mi po té povidce smutno..^^

2 Hatachi Hatachi | 22. září 2015 v 19:44 | Reagovat

Jejda...normálně jsem si nahlas oddychla, až mě z obýváku napomenula mamina...
Jsem moc ráda, že se Hae vrátil zpět do normálu. Úplně stačí, jak řádí E.co a jeho banda posluhovačů.
Jen je škoda, že Eddy prvně nezasásl E.covo srdce. Mohlo být naráz po problémech.
No ale jsem moc zvědavá, jak se Hae s Eddym a Hyukem zabví E.ca.
Moc se těšim a netrpělivě čekam na další díl...

PS: Ani nevíš, jak jsem ráda, že už do školy nechodim. Ale na brzké vstávání do práce jsem si doteď nezvykla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama