Letní čas 1/3

20. února 2015 v 10:52 |  Oneshot

Tak dámy a pánové, sepsala jsem pro vás pkračování povídky Vánoční čas. Bude se to odehrávat v létě v Americe. Víc vám ale neprozradím :) Zařadila jsem to do oneshotů, kdyby to někdo hledal.
Přeji pěkné počtení a komentář by mi udělal velkou radost.
Po Vánocích konečně zastihl Kiseop Kevina na fb a okamžitě jak si všiml, že je přihlášený, napsal mu.

Prince.seob07:Ahoj. Jak se máš? J

Kev.in11:Ahoj J Mám se dobře, jen je tady horko.

Prince.seob07: Zapomněl jsem ti o Vánocích říct, že jsem se hlásil na vysokou školu do Ameriky a teď čekám na rozhodnutí J

Kev.in11:Tak to je super, mohli bychom se vídat J

Prince.seob07:Jo to by bylo fajn, ale nedávám si moc velké naděje. Na příjímačkách byla spousta lidí a berou jen polovinuL

Kev.in11:Musíš věřit tomu, že tě vezmouJ

Kev.in11:Moc rád bych tě zase viděl a mohl bych tě i provést, jestli budeš chtít? J

Prince.seob07:To by bylo fajn J

Po této větě se mezi nimi rozhostilo ticho, ani jeden nevěděl co napsat. Tak každý seděl u svého počítače a doufal, že napíše. Nakonec jako první napsal Kevin.

Kev.in11:Co se děje v Korei? Je tam pořád zima? J

Prince.seob07: Docela ano, pořád je tady sníh J

Prince.seob07:Táta si každé ráno stěžuje na břečku na silnici J

Kev.in11:To si dokážu živě představit :D

Jejich konverzace pokračovala až do brzkých ranních hodin. Kolem třetí ráno si popřáli dobrou noc, a jakmile se jejich hlava dotkla polštáře, usnuli.

Druhý den ráno se Kiseop zbudil do slunného dne. Máma už dávno rachotila v kuchyni a chystala snídani a táta dělal něco v garáži, jak se o chvilku později dozvěděl.

Nasnídal se a hned zamířil do pokoje k počítači. Vzal ho do náruče a posadil se pohodlně na postel. Přihlásil se na fb a chvilku pročítal příspěvky, když na něho vyskočilo chetovací okénko. Zatetelil se štěstím, a když si všiml jména, hned mu odepsal.

Probrali spolu snad úplně všechno. Od umění po oblíbená jídla a došlo i na vztahy.

V ten moment na jeho dlouhých přestávkách mezi tím, než Kevin napsal, bylo poznat, že se něco děje. Kiseob se to z něho zkoušel dostat, ale po nějakém čase to vzdal. Když mu to bude chtít říct, určitě mu to řekne.

Celé dopoledne si spolu povídali přes facebook. Až ho máma musela vyhodit od počítače. Rozloučili se spolu a Kiseop zamířil za tátou.

Zato Kevin posmutněl, když se odhlašoval. Cítil se celé dny sám. Přítel mu odjel na vysokou na druhou stranu Ameriky a jemu už přestalo stačit si s ním každý večer psát. Chtěl ho mít u sebe, v jeho náruči usínat i probouzet se a snídat spolu.

Ubíhal den za dnem a Kevin byl pořád smutnější. Nikdy nevěřil na vztahy na dálku a jeho přítel si s ním psal čím dál míň. Bylo mu hned jasné, že když odjede, nebude to jako dřív.

Kiseop od té doby nenapsal a Kevin se nudil. Dny probíhaly pořád stejně, ale jen do té doby, než našel zprávu na facebook.

Ve zprávě stálo:

Ahoj Kevine, právě před chvilku mi došel dopis z univerzity, a on mě vzali! Nemáš ani ponětí jak jsem šťastný. Buď na fb kolem páté hodiny, objevím se tady a všechno ti napíšu J

Kevinovi tato zpráva vykouzlila úsměv na tváři a hned mu odepisoval. Potom vypnul počítač a lehnul si na záda. Díval se na strop a s mírným úsměvem si plánoval společné chvilky s Kiseopem.

O velkých prázdninách se Kiseop domluvil s rodiči a odjel do Ameriky. Kevin ho přivítal vřelým obětím na letišti a potom společně vyrazili k domu Kevinových rodičů. Po cestě si spolu povídali a smáli se.

Když dorazili na místo, Kiseop vystoupil z auta a s otevřenou pusou si prohlížel krásný přízemní domek před sebou.

Měl světlou omítku, velká okna a vchodové dveře byli ze dřeva, právě tak i schody a malá terasa. "No páni."vypadlo z něj a nebyl schopný pohybu.

Kevin se jen usmál a začal vytahovat kufry s auta. Kiseop mu hned, jak se vzpamatoval, přispěchal na pomoc. S náručí plnou kufrů a tašek se potom společně odebrali k domu.

Dveře jim otevřela máma Kevina, když ještě byli na schodech. Pevně objala Kiseopa a dala mu pusu na tvář. Jen se nad jejím počínáním usmál. Přivítal se i s jeho tátou a Kevin ho zavedl po schodech do jeho pokoje.

"Tak tady budeš spát."prohlásil a otevřel dveře dokořán. Kiseop vstoupil do prostorného a zároveň světlého pokoje. Uprostřed byla velká postel, vedle noční stolek a u zdi velká šatní skříň. Všechno ze dřeva. Velké okno do pokoje přivádělo spoustu sluníčka.

Kiseop se chvilku rozhlížel a potom se usmál na Kevina. On mezitím položil kufry ke skříni a posadil se na postel. Kiseop ho hned napodobil, ale místo toho, aby se posadil, plácl sebou jak široký, tak dlouhý přes celou matračku. Kevin se mu začal smát a nepřestal, dokud po něm nehodil Kiseop polštář. Tak se rozpoutala polštářová bitva se spoustou smíchu.

Moc dlouho to ale netrvalo, protože na ně doběhla máma. "No tak kluci, běžte raději ven."řekla a vyhnala je na zahradu.

Zahrada byla prostorná s houpačkou na velkém stromě uprostřed a mnohem prostornější terasou ze dřeva, než měli vepředu domu.

Posadili se do křesel a zjišťovali co je u toho druhého nové.

Takhle si povídali až do doby, než na ně zavolala máma, že je večeře. Po večeři pokračovali už v Kevinovém pokoji s čokoládovými sušenkami a kakaem.

Kevin ještě pustil nějakou hudbu a chtěl se na něco zeptat, když mu přišla zpráva od jeho přítele. Zamračil se na počítač, dal zprávu na lištu a konečně se podíval na Kiseopa.

"Jestli chceš odepsat, tak klidně můžeš. Já počkám."navrhnul Kiseop a rozvalil se na prostorné posteli. Vzal si do ruky sušenku a s chutí se zakousnul.

Kevin chvilku váhal, ale potom zprávu otevřel a odepsal mu. Psali si asi pět minut, když to Kevin skončil s tím, že je unavený a jde si lehnout. Popřáli si dobrou noc a odpojil se.

Kiseop mezitím stihnul sníst polovinu talířku sušenek. Kevin se na něho vražedně podíval a celý talířek si přisunul směrem k sobě. Objal ho paží na znamení, že už mu nedá a vítězně se usmál.

Jeho společník se ale jen tak nehodlal vzdát a hodil na něho štěněčí pohled. Kevin se mu díval do očí a poprvé se v něm něco hnulo. Srdce se mu zatetelilo blahem a on si uvědomil, že pro něho není jen kamarád. Nedal to ale na sobě znát a po chvilce boje se s ním rozdělil o poslední sušenky.

Povídali si spolu dlouho do noci. Každý ležel na jedné straně postele, mezi nimi asi půl metrová mezera a vzájemně se na sebe usmívali.

Po pár minutách si Kevin uprostřed svého monologu všimnul, že Kiseop spí. Zakryl ho dekou a taky se uložil ke spánku.

Druhý den ráno se zbudili v objetí toho druhého. Nervozně se na sebe usmáli a Kiseop se raději rychle odešel převléknout do svého pokoje.

Kevin seděl na posteli a díval se na protilehlou zeď s nepřítomným pohledem. "Co to sakra mělo znamenat? Jak jsem se k němu dostal tak blízko? A proč se mi u něho v náruči tak dobře spalo?"honilo se mu hlavou.

Kiseop za sebou zavřel dveře a prásknul sebou do postele. Ležel nehnutě a myšlenky mu létaly jedna přes druhou.
Nakonec nad tím zakroutil hlavou a začal se převlékat, udělal ranní hygienu a po schodech sestoupil do jídelny. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Narbie Narbie | E-mail | Web | 20. února 2015 v 20:52 | Reagovat

Jen taková drobnost, je to Kiseop, ne Kiseob. :)
Pokračování je pěkné. Vztahy na dálku jsou naprd, takže věřim, že to Kevinovi dlouho nevydrží. ^^
Těším se na další díl. :)

2 Hatachi Hatachi | 20. února 2015 v 21:18 | Reagovat

To je fakt, že vztahy na dálku nemají dlouhé trvání. A ani tady to nebude jiné. A je hezké, jak jsou Kevin a Kiseop zmatený.
Těšim se na další díl :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama