Říjen 2014

Let it go/ najednou- Frozen

31. října 2014 v 7:00 music
Tuto písničku si pouštím každý den. Je v ní spousta poučení a když se zamyslím nad textem, je to něco neuvěřitelného. Člověk si toho hodně uvědomí. A ne, není to tím, že jsem viděla Frozen asi 10x :D
Prostě ji miluju a nemůžu si pomoct, snad nejlepší postava je olaf a ten sob, momentálně si nemůžu vzpomenout jak se jmenoval. Snad si vzpomenu později, jsou prostě senzační :) Á už to má, jmenuje se Sven :)

Obrat o 1000° 30. kapitola

29. října 2014 v 20:28 Obrat o 1000°

Zdravím vás sluníčka, rozhodla jsem se, že vás dlouho napínat nebudu a dám vám sem další díl. Tento díl má varování 18+, ale pár vám neřeknu. Je to můj první pokus napsat něco takového, tak to berte s nadhledem :)
Komentáře nebo hvězdičky mě vždy potěší, ta komentujte sluníčka :)


Super junior ajejich nové MV Evanesce

27. října 2014 v 15:24 super junior
Mám pro vás další MVčko od Juniorů. Je to smutná balada, plná citů a neuvěřitelné hloubky. Nejvíc mně asi dostal Hyuk svým tancem se slečnou a Hae jak nakonci brečí...málem jsem se rozplakala taky.

Kluci teď vydávají jedno MV za druhým a jsou úžasní. Písničky si ušili na tělo a moc jim to sluší.


Jsem moc ráda, že jsou tak aktivní a už se strašně těším na CD, které jsem si objednela.

Obrat o 1000° 29. kapitola

23. října 2014 v 19:49 Obrat o 1000°

Nevím, co k tomu to dílu napsat, trochu se posune dál a v dalším díle vás čeká překvapení, tak se těšte. A hlavně komentujte nebo hvězdičkujte jinak nebude další díl.


Super Junior a jejich This Is Love

22. října 2014 v 19:32 super junior
A je to tady. Kluci vydali videoklip k písni This is love. Celé se to nese v černobílé barvě a jelikož tyto klipy miluju, moc se mi to líbilo. Kluci zase nezklamali, klip je originální, melodie chytlavá a ještě teď mám tu melodii v hlavě a zpívám si ji :)
Choreografie je vláčná, ale k písničce se hodí a myslím, že klukům sedla.


Poslední dobou jsem si všimla, že vyhledávám hlavně Sungmina. Někde jsem dokonce četla, že fanoušči ho nepodporují v jeho rozhodnutí. Nevím, co je na tom pravdy, ale hodně mně to zamrzelo. Jako zprávný fanoušek mu přeju všechno štěští a lásky do tvého života.
Věř mi chlapče, když ti řeknu, že tě nepřestanu mít ráda a obdivovat :)

Daydream MV

20. října 2014 v 15:44 super junior
Narazila jsem na jedno MV od Super juniorů a po jeho zhlédnutí mně ještě dlouho běhal mráz po zádech. V hlavní roli je Donghae a Kyuhyun. MV je plné citů a myslím, že nebudete mít daleko od slz.

Hezké pokoukáníčko :)

Milarepa - Eduard Tomáš

19. října 2014 v 7:00 knížky

Autor: Eduard Tomáš
Název: Milarepa

Obsah: Milarepa je příběh odehrávající se v Egyptě. Hlavní hrdina putuje po rozeklaných skalám, tibetských pláních, po malých vesničkách a klášterech, ale hlavně po záhadných stezkách lidského ducha.
Na svých cestách musí překonat Mílarepa hodně nástrach vnějšího světa i nepříjemná úskalý jeho vlastní duše a nevědomosti. A tak se postupně z vesnického chpace stává černý mág, který dokáže vyvolat krupobití, lama zoufale toužící po spáse své duše a dosažení poznání, který neváhá po svém guru Marpu nechat stavět nesmyslné kamené stavby a nakonec velký básník a mudrc, jehož věhlas přesahuje Himaláje.

Moje hodnocení 9/10Zakázaná láska 13. kapitola

18. října 2014 v 7:00 Zakázaná láska

Sluníčka jsem zpět s další kapitolkou. Přiznám se, že se mi tento díl moc nelíbí. Podle mně se tam nic moc neděje, ale možná pro některé z vás to bude zajímavé. Nechám se překvapit vaší reakcí nebo alespoň hvězdičkami. Jelikoš poslední dobou nikdo nekomentuje a nehvězdičku má sto chutí se na to vykašlat. Hele dámy a pánové jak by vám bylo, kdyby si u vás někdo přečetl článek a neokomentoval ho? Určitě mizerně, tak já se tam cítím.

Nový layout - Kiseop U Kiss

17. října 2014 v 22:00 Nezařaditelné
Povedlo se mi spatlat další layout s Kiseopem z U Kiss. Tento klučina mně vždycky dokáže rozesmát svou bezstarostností a povahou šaška. To vám ale nemusím psát, co? To moc dobře víte.

Zvolila jsem tmavě modrou barvu, protože tu barvu miluju. Slyšela jsem, že je to barva míru a spokojenosti, tak uvidím jestli to na vás bude fungovat.

Říkám vám narovinu, že z blogem moc neumím a navštěvuju blogy, které mají layouty mnohem propracovanější. Těm dámám se hluboce klaním a smekám.
Dala jsem si předsevzetí, že se s tím naučím, ale pořád s tím bojuju.


Nezapomeňte, že vás mám moc ráda a za jakoukoli reakci, budu ráda.

Dobrou noc

Obrat o 1000° 28. kapitola

16. října 2014 v 7:00 Obrat o 1000°

Tak sluníčka moje dopsala jsem další díl této už dlouho rozepsané povídky a začala další, tak doufám, že to pujde zase rychleji. Dneska jsem se musela celý den učit, protože píšu dvě písemky, tak jsem nic nenapsala.
Nezlobíte se, že ne :)
Zase vás chci požádat o komentáře, nebo o hvězdičky, aby jsem věděla, že má cenu psát pokračování :)
Mějte se krásně a krásný úterní večer


Philipp Vandenberg Faraonka

15. října 2014 v 7:00 knížky

Autor: Philipp Vandenberg
Název: Faraonka - Ze života královny Hatšepsut
Přeložila: Jana Pecharová
Vydání: 2

Mladá Hatšepsut, dcera Thutmose I., je nucena se ve svých čtrnácti letech provdat za nevlastního dvanáctiletého bratra Thutmose II., který je nejstarším dědicem trůnu. Hatšepsut je rozhodnuta udržet regentství v rodině. Po smrti nenáviděného bratra strhne moc na sebe, je korunována královnou, a stane se tak prvním ženským faraonem. Tím si však nadělá zavilé nepřátele mezi kněžími slunečního boha.

Moje ohodnocení je 9/10

Dovolená za všechny prachy - prolog

13. října 2014 v 18:30 Dovolená za všechny prachy
Tak sluníčka moje, dneska byl krásný teplí den a já ho ztrávila venku se psem. Do psaní jsem se dala až teď, tak doufám, že za moji neschpnost něco napsat neukamenujete.
Tonto prolog je na přání blogerky Narbí, která chtěla napsat díl s Happy Endem, tak doufám, že se jí bude alespoň trochu líbit. Psalo se mi to dobře a za slabou hodinky byl napsaný a překontrolovaný.
Přeju tedy hezkou zábavu a za komentář nebo hvězdičky budu ráda.
PS: nějakým záhadným způsobem mně tam nejde dát obrázek, tak se na mně nezlobte a raději proklínejte blog.cz

Barbara Wood Vyvolená

12. října 2014 v 7:00 knížky

Autor: Barbara Wood
Název originálu: Diving
Přeložila: Petra Klůfová
Stav: vypůjčeno

Popis: Tento román, vás uchvátí příběhem Ulriky, kterou pronásledují sny, v nichž vidí, že vlasti jejího otce hrozí zkáza a že jejím posláním je zachránit otcův národ. Vytuší, že právě ona je vyvolená pro tento nelehký úkol, proto se musí z Říma vydat na nebezpečnou cestu. Jenže se vášnivě zamiluje a její božská moc i pozemská láska k Sebastianovi čelí zradě a nebezpečí. V Římě totiž vládne krutý císař Nero.

Moje hodnocení je 9/10
Philipp Vandenberg Odlévač zrcadel

11. října 2014 v 7:00 knížky

Autor: Philipp Vandenberg
Přeložila Ivana Vízdalová
Vydání: 2

Popis: Nevšední příběh Michela Mezera, vynikajícího odlévače zrcadel a pozdějšího mistra černého umění, tedy knihtisku, se odehrává v 15. století v Mohuči. Michel po smrti manželky sám vychovává svou dceru Editu. Časem ho okolnosti přinutí, aby se za lepší obživou vydal do světa. Po delším putování se usadí v Cařihradu, středisku uměleckých řemesel, ale také útočišti všelijakých dobrodruhů a posléze v Benátkách v době jejich největšího rozkvětu, kde však mají zelenou i nejtemnější machinace nejrůznějších náboženských spolků, tehdejších politiků a bohatých obchodníků. Díky pohnutým osudům Michela a jeho dcery poznáváme tehdejší život i obyčejných lidí, prožíváme s nimi jejich lásky i starost o živobytí, tak odlišné od pletichaření bohatých vrstev.
Tato knížka se mi četla velmi dobře, má zajímavý děj se spoustou zápletek. Od tohoto autora jsem četla více knih, ale myslím, že tato se mu povedla nejvíce.

Ohodnocuji tuto knížku na 9 z 10.

Všechno nejlepší Henry!

10. října 2014 v 17:52 super junior
Tak zlatíčka moje, Henry je zase o rok starší a já mu přeju hodně štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti, jak se skupinou Super junior M, tak i v solové kariéře.

VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Dovolená za všechny prachy 10. kapitola

9. října 2014 v 18:08 Dovolená za všechny prachy
Ahojte broučci jsem tady zase a spolu se mnou poslední díl. Z totou povídkou jsem spokojená a moc dobře se mi psala. A loučím se s ní velmi nerada, je a bude to moje srdcová záležitost.
Zároveň bych chtěla poděkovat Narbie, která komentovala každý díl a vždy mně dokopala k napsání dalšího dílu. Jsi úžasná sluníčko a děkuju i ostatním, kteří ji četli, ale nezanechali komentář.
Mám v plánu napsat ještě konec alias Happy end. Bude to tady někdo číst? Teda kromě Narbie, která si o to napsala :)
Mějte se krásně sluníčka a hezký zbytek podveřera

Nová rubrika a malý výkec

8. října 2014 v 20:25 Nezařaditelné
Sluníčka moje, jsem tady zase s pár novinkami. Tou první je, že jsem přidala další rubriku. Jmenuje se knížky a budu tam přidávat hlavně ty knížky které přečtu a které mně zaujaly. Budete mít alespoň o mně menší obrázek, jaká jsem a co mám ráda.
Knížky budou přidávány průběžně, nebo jednou za měsíc, to ještě nevím. Zatím Vám jsem dám tři, které jsem přečetla v měsíci září.

Další takovou informací pro vás je, že jakmile dopíšu Dovolená za všechny prachy, chci se věnovat svým rozepsaným cyklům. Myslím, že si zaslouží pokračování. V hlavě mám taky asi dvě jednorázovky, ale ještě nevím koho tam dosadím za interprety.

Taky jsem trochu zanedbala novinky ve světě k-popu, ale teď mi dává velkou námahu škola, tak nečekejte zázraky. Samozřejmě se budu snažit, aby tady něco přibývalo :)

Mějte se krásně a krásný večer

Henry a jeho skopičiny

8. října 2014 v 11:11 super junior
Miluju ty jeho úsměvy a šílené kreace...a hlavně jeho hudbu
a na konec videjko z Henrym


Dovolená za všechny prachy 9. kapitola

6. října 2014 v 17:03 Dovolená za všechny prachy
Právě se mi povedlo dopsal další díl, je předposlední a já se chci na vás obrátit s otázkou. Chcete, aby tato povídka zkončila Happy Endem nebo ne? Mám vymyšlené obě verze, jen to dát do počítače. Budu moc ráda za vaše názory a komentáře popřípadě hvězdičky.

Ft Island a jejich nový singel To the Light

2. října 2014 v 11:41 F.T Island
Po prvním poslechu WAU, po druhé poslechu WAU a i poněkolika dalších ze mně vypadlo jen WAU. Je jedním slovem nádherný. A asi poprvé v životě jsem slyšela zpívat JongHuna a svým hlasem mně překvapil. Má moc pěknou barvu hlasu a hodí se k němu. Klip je charismatický a moc pěkně udělaný, kluci tedy znovu nezklamali, co říkáte?

Nemám ponětí, co má dál psát jsem z toho úplně hotová :)


Jejich singel oficiálně vyjde 15. října a potom se kluci vydají na Japonské turné pojmenované "FTISLAND PODZIM TOUR 2014-K Light".
Je to rocková balada, která vám bude znít ještě dlouho potom, co jste ji slyšeli. Věřte mi u mně je to opravdu pravda :)