Obrat o 1000° 22. kapitola

20. června 2014 v 8:48 |  Obrat o 1000°Ahoj lidičkové, v tomto díle se dozvíte jak se jmenuje syn Heechula a tyky se tam znovu mihne Henry. Víc ale neprozradím, to si už musíte přečíst. To jsem zlá, co?
No nic loučím se, a přeju pěkný den .)Heechulova firma byla v centru města, jak jsem se dozvěděla. Řidič najednou zastavil u velké budovy připomínající mrakodrap. Zkoumavě jsem se zahleděla na Heechula, který právě vystupoval z auta. Jakmile vystoupil, přidržel mi dveře a nastavil ruku, aby mi pomohl. Dorazili jsme dovnitř, kde Heechula okamžitě vesele zdravili. "Asi ho mají, jako šéfa velmi rádi"blesklo mi hlavou při pohledu na jejich obličeje. "Ty se chceš asi podívat, kde budeš malovat viď?"řekl náhle a zastavil se. Já měla co dělat, abych do něho nevrazila. Na jeho otázku, jsem ale kývla. Zavolal někoho z útrob firmy. Ten pán se mi představil, jako šéf ekonomického oddělení a my odešli do zadní části budovy. Ten pán, byl veselá kopa, bavili jsme se o všem možném, než se zastavil před dveřmi, kde jsem měla malovat. Otevřel mi je a já vešla.

Byla to prostorná místnost, vymalovaná na bílo. Velký dřevěný stojan stál u zdi napravo ode mě, spolu s plátny, barvami, štětci a místnost měla i umyvadlo, takže jsem vodu nemusela řešit. V rohu byl dřevěný velký, dlouhý stůl, který byl nalepený na zeď a sahal pomalu až doprostřed zdi. Záchod byl napravo na konci chodby, jak jsem se v zápětí dozvěděla. Nalevo jsem si všimla stolku s dvěma na pohled pohodlnými křesly. Pro sebe jsem se musela usmát, začínalo se mi tady líbit čím dál víc. Promnula jsem si ruce a začala nastavovat stojan atd. Asi za dvě hodinky jsem byla hotová. Netušila jsem, že mně asi už půl hodinky pozoruje Heechulův syn.

Hlasitě si odkašlal, aby na sebe upoutal pozornost. "Posílá mně táta, jestli něco nepotřebuješ a jestli je všechno v pořádku"řekl chladně. Jakmile jsem uslyšela jeho hlas, viditelně jsem sebou trhla a prudce se na něho otočila. "Můžeš tátovi vyřídit, že je všechno v pořádku"řekla jsem jen a doufala, že zase odejde. To jsem se ale spletla. Stál pořád ve dveřích a díval se na mě. "Potřebuješ ještě něco?"zeptala jsem se ho a zabodla do něho pohled. Jen zakroutil hlavou a odešel.

Druhý den ráno jsem začala malovat. Přes noc mně napadl jeden obraz, s houslemi a rozkvetlou růží. Teď jsem to zkoušela načrtnout na plátno. Nebylo to ale vůbec jednoduché, pořád to totiž nevypadalo, jak mělo. Zlobila jsem se s tím do oběda, potom jsem si sedla na jedno z křesílek a dala hlavu do dlaní.

Ve dveřích se najednou objevila hlava asi 3letého kluka. Vkročil dovnitř a začal se rozhlížet. Jakmile zpozoroval štětce v jedné z plechovek, okamžitě k nim zamířil. Zkoušel si jeden vzít, ale místo toho se mu povedlo je na sebe vysypat. Ten zvuk mně probral z myšlenek a já se začala rozhlížet kolem sebe. Jakmile jsem si ho všimla, mírně jsem se usmála. Právě se totiž snažil, dát nemotorně všechny štětce zpátky do plechovky. Najednou se v místnosti objevil kluk, nápadně podobný Henrymu. Zůstala jsem stát na místě, neschopná pohybu. Pozorovala jsem ho, jak mu pomáhá se štětci a mě se zmocňovali všechny pocity potlačené někde hluboko ve mně. Henry si mně po chvíli všiml a podíval se na mě.

V očích se mu objevila bolest, neschopný jediného slova jen otevíral a zavíral pusu. Já jsem na něho hleděla s překvapeným a trochu i znechuceným úšklebkem na tváři. Po nějaké době hledění si do očí se asi rozhodl jí, protože vzal toho kluka za ruku a táhl ho ke dveřím. Celý den potom, jak jsem po dlouhé době viděla, jsem byla nesvá. Pořádně jsem se ani neusmála. Kolem šesté hodiny za mnou přišel Heechul, mi navrhnout, ať toho pro dnešek nechám. S radostí jsem kývla. Vymyla jsem štětce a všechno uklidila, potom jsme vyrazili, směr domov. Celou cestu domů jsem se dívala z okna a snažila se všechny pocity, ohledně Henryho zase zasunout zpátky. Heechul si musel všimnout mé změny chování, ale jakmile viděl, že nevnímám, nechal to být.

Vrátili jsme se akorát na večeři. Převlékli jsme se a rovnou zamířili do jídelny, kde už seděl jeho syn. Najedli jsme se a já se hned po večeři vymluvila na bolení hlavy a odešla do svého pokoje.

Když už jsem byla v pokoji, zamířila jsem rovnou k posteli a spadla do peřin. Zavřela jsem oči a snažila se na nic nemyslet. Z očí se mi samovolně spouštěli líně slzy a já se už ani nesnažila je zastavit. Henry mně svým příchodem dokonale rozhodil a já nevěděla, co mám dělat.

Musela jsem tak ležet asi hodně dlouho, protože se v pokoji rozhostila úplná tma. Ztracena ve svých myšlenkách, jsem přeslechla vrznutí dveří. Ten dotyčný chvilku stál na místě, aby si přivykl tmě. Potom zamířil k mojí posteli a posadil se na ni. Já jsem sebou mírně trhla, když jsem ucítila zhoupnutí. Nedala jsem, ale na sobě nic znát a dál nehnutě ležela. Ta osoba mně pohladila po vlasech a myslela, že spím. "Jewoon co se stalo?"slyšela jsem šepot těsně u ucha. Mírně jsem se zamračila, ale ani jsem se nepohnula. Po hlase jsem poznala Heechula. Dál mně hladil po vlasech a nakonec mi dal pusu kousek nad spánek a nechal mně spát. "Nechtěla jsem, aby o mně měl strach a přidělávat mu starosti"mihlo se mi hlavou. Okamžik na to usnula.

Druhý den ráno jsem se zbudila později než obvykle. Na tvářích jsem cítila zaschlé cestičky od slz a celkově jsem byla rozlámaná. Otočila jsem se na druhý bok a chtěla znovu usnout, když jsem si vzpomněla na obraz a firmu. Rychle udělala hygienu a seběhla schody do jídelny. Tam ale už nikdo nebyl. Od komorníka jsem se dozvěděla, že už odjel a já si mám prý odpočinout. Jen jsem kývla, nasnídala se a zamířila zase do pokoje. "V tomto stavu bych stejně nic nenamalovala"řekla jsem si v duchu a spadla zase do postele.

Další den ráno, jsem se zbudila plná energie a elánu do krásného dne. Vyskočila jsem z postele a pořádně se protáhla. S úsměvem na tváři jsem zamířila do koupelky, udělala hygienu a posléze zamířila do jídelny. Tam už byl Heechul a jeho syn. Pozdravila jsem je a zasedla za stůl. "Jak ti je Jewoon?"zeptal se mně Heechul, hned jak jsem si sedla. "Dobře, děkuji"usmála jsem se na něho. Jen zakýval hlavou. O 15 minut později jsme seděli s Heechulem v autě a jeli, směr jeho firma. Přijeli jsme na místo a já se rozešla rovnou do místnosti, kde maluju. Heechul se za mnou jen usmál a nechal mně jít.

Došla jsem na místo určení a otevřela dveře. Vdechla jsem vůni barev a rozešla se ke stojanu. V ten moment se ke mně někdo ze zadu natiskl a obmotal ruce kolem mého pasu. Podle parfému jsem poznala Hangenga. Těsně u nosu mi přistála kytice rudých růží, začala jsem se široce usmívat a přijala je. Otočila jsem se na Hangenga a políbila ho. Ten se nedal moc dlouho pobízet a polibky mi vracel. Obmotala jsem ruce kolem jeho krku a tím si ho přitáhla blíž. Chvilku na to jsem ucítila jeho ruce na svém pasu. Pomaličku nám docházel vzduch, tak jsme se od sebe odlepili a dívali se vzájemně do očí. "Chyběla jsi mi"zašeptal Hangeng. "Vždyť ty mně taky"řekla jsem a usmála se na něho.

V ten moment někdo zaklepal na dveře a vstoupil. Byl to Heechulův syn. Jakmile mně uviděl v náručí Hangenga, zatvářil se dost kysele. "Potřebuješ něco?"zeptala jsem se ho, ale nepouštěla jsem se Hangenga. Chvilku se na mně díval, neschopný slova. Potom se ale rozmluvil: "Táta ti vzkazuje, že dneska odjíždí na pracovní cestu do Japonska a že tě povezu domů já"řekl s jeho typickým tvrdým hlasem. Překvapeně jsem se na něho podívala a chtěla odpovědět, když mně předběhl Hangeng: "Vyřiď prosím svému tátovi, že jakmile tady Jewoon skončí, odvezu ji já. Jsem přítel Jewoon Hangeng, tvůj otec už bude vědět"řekl klidně a začal se zase věnovat mně. Ten se po něm podíval vraždícím pohledem, ale nic neřekl. Beze slova se otočil a odkráčel pryč.

Celé dopoledne i odpoledne mě Hangeng nespouštěl z očí a já mu byla vděčná. Potom zážitku s Henrym jsem byla ráda, že je tady někdo se mnou. Blížila se 6 hodina, tak jsme se rozhodli, že pro dnešek skončíme a pojedeme domů. Umyla jsem štětce, uklidila a my vyrazili vstříc dobré večeři.

Komorník přivítal Hangenga s úsměvem na tváři, už mu asi Heechul volal, že budeme mít hosta. Já šla do svého pokoje a Hangeng zamířil za komorníkem, aby mu ukázal jeho pokoj. Asi za půl hodiny jsme se sešli všichni v jídelně a začali večeřet. Celou dobu co jsme jedli, po nás syn Heechula pokukoval a mračil se. Když bylo po večeři, šli jsme s Hangengem do mého pokoje. Povídali si co je u nás nového a taky jsem se konečně dozvěděla, jak se jmenuje Heechulův syn. Jmenuje se Shin Soo Hyun. A taky mi řekl, co je zač a že ho nemá moc rád. Dozvěděla jsem se toho hodně a povídali si dlouho do noci. Kolem půl jedné jsem usnula na křesle. Hangeng pořád něco povídal, tak si toho všiml až za několik minut. Pro sebe se usmál, vzal mně do náruče a opatrně mně položil na postel. Já jsem sebou mírně škubla a přetočila se na bříško, vlasy mi spadli do obličeje. Zakryl mně a posadil se ke mně. Pohladil po vlasech a vtiskl mi do nich polibek. "Dobrou noc, Jewoon"zašeptal mi do vlasů a pak odešel do svého pokoje. Spadl rovnou do postele a tvrdě usnul.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama